رژیم غذایی حذف شکر (پالایش شکر)

طبقه بندی مقالات سایت
دارو درمانی در دیابت
اهتمام به کیفیت - صفحه داخلی
کلوران
  •   1396/08/28

در این روش لزومی ندارد که کالری ها را محاسبه کنیم . شما قادرید وزنتان را با رژیم دارای فیبر بالا کم کنید که متشکل از انواع سبزیجات ، میوه ها ، پروتئین و همه حبوبات می باشد . اما باید از مصرف شکر خالص و پودری خودداری کنید و راه های دیگری را برای شیرین کردن پیدا کنید .

این برنامه غذاهایی را که شاخص گلایسمی پایین دارند به شما توصیه می کنیم تا سطح قند خونتان یکنواخت باشد . غذا های که شاخص گلایسمی بالایی دارند نسبت به غذا هایی شاخص گلایسمی پایین دارند، قند خونتان را بیشتر افزایش می دهند . کربوهیدرات ها بالاترین میزان شاخص گلایسمی را دارند که شامل نان سفید ، برنج سفید ، سیب زمینی ، آرد سفید و شیرینی جات می باشند ، البته به سرعت به نتیجه نخواهیم رسید همه ی کربوهیدرات ها بد نیستند در این مقاله می آموزیم که چگونه کربوهیدرات های مفید و سودمند را که شامل همه انواع حبوبات هستند استفاده کنیم .

چه چیزی را می توانید استفاده کنید و چه چیزی را نمیتوانید :

گروه بزرگی از غذا ها هستند که محدودیت دارند اما شما باید از مصرف غذا هایی که شاخص گلایسمی بالایی دارند خودداری کنید .

میوه ها و سبزیجات :

شما قادرید ده ها سهم از میوه ها و سبزیجات بخورید در حالی که کمی کنترل بر مصرف بعضی از میوه ها مثل هندوانه ، آناناس ، زردک وحشی ( هویج ) داشته باشید .

حبوبات :

مصرف انواع حبوبات ، نان های سبوس دار (نان کامل) ، ماکارونی ، برنج قهوه ای ، جو دو سر مجاز است .

پروتئین :

شما قادرید لبنیات کم چرب نظیر شیر ، پنیر ، ماست ، تخم مرغ ، مغز ها ، ماهی و غذا های دریایی استفاده کنید و همچنین مصرف بسیاری از گوشت هایی که کم کالری هستند مانند گوشت گاو بلامانع است.

شیرین کننده ها یا شیرینی جات :

شکر معمولی ممنوع است اما مصرف شیرین کننده های مصنوعی با شیرینی کمتر یا برابر با شیرینی قند و شیرینی طبیعی مشکلی ندارد . مصرف بستنی بدون شکر به جای کیک ها و بیسکوییت ها توصیه می شود .

غذا های ممنوع :

شما باید سیب زمینی های سفید ، برنج سفید ، نان سفید ، آرد سفید ، ذرت ، چغندر ، نوشابه ، شکلات ، شیرینی جات و تصفیه شده را ترک کنید .

سطح تلاش ( متوسط ) :

شما مجبور نیستید که کالری ها را محاسبه کنید یا غذایتان را اندازه بگیرید اما باید مواظب مقدار پروتئین غذایتان باشید .

محدودیت ها :

زمانی که می خواهید با غذا های مفید آشنا شوید نیاز به بررسی مراحل قبل از بسته بندی مواد غذایی است تا بتوانید از میزان شکر مخفی موجود در آن اطلاع پیدا کنید .

وعده های غذایی یا غذا های کنسروی : لازم نیست

جلسات خصوصی = ممنوع

( تمرینات ورزشی ) شدیداٌ توصیه می شود . تمرینات را طوری انتخاب کنید تا متناسب با شما باشد .

آیا این ورزش محدودیتی برای رژیم محسوب می شود یا موجب مزایایی در آن می شود .

گیاه خوار یا گیاه خواری :

اگر شما فرآورده های حیوانی را مصرف نمی کنید این مقاله برای شما مفید نیست زیرا نویسنده از کسانی که رژیم می گیرند می خواهد تا حداقل از بعضی از پروتئین های حیوانی استفاده کنند .

رژیم کم چرب :

در صورتی که از رژیم حذف و پاکسازی شکر استفاده می کنید . بنابراین نمی توانید رژیم ، کربوهیدرات بالا و چربی کم را دنبال کنید ، به دلیل اینکه اغلب غذا های کم چرب دارای میزان شکر تصفیه شده بالایی می باشند ، در رژیم غذایی لازم است 30 تا 40 درصد کالری مصرفی از چربی حاصل گردد اما در این رژیم شما مجبورید از فرآورده های لبنی کم چرب و قطعات کوچک گوشت استفاده کنید .

رژیم کم نمک :

در صورتیکه از رژیم کم نمک استفاده میکنید می توانید از رژیم حذف و پاکسازی شکر نیز بهره ببرید . نمک خیلی زیاد برای قلبتان ضرر دارد و نویسندگان مقاله هشدار می دهد که به اغلب غذاهای فراوری شده نمک افزوده می شود و توصیه می کند که موقع طبخ غذا نیازی به افزودن نمک نیست ولی لازم است که در برچسب غذا ها میزان سدیم را کنترل کنید .

آنچه که باید بدانید :

هزینه : هیچ کس جز خودتان مسئول خرید شما نیست .

پشتیبانی : هیج مربی رسمی برای انگیزه دادن وجود ندارد اما در رژیم حذف شکر یک وب سایت رسمی به عنوان محکمه وجود دارد . نویسنده به خواننده ها می گوید که رژیم حذف شکر را داشته باشید و از شما حمایت می کند .

آیا این رژیم کارایی دارد ؟

ترک مصرف سیب زمینی ، غلات ، برنج سفید ، نان درست شده از آرد ، چغندر ها ، آبجو ، زردک ، شکر تصفیه شده یقیناٌ می تواند وزنتان را کاهش دهد بخصوص اگر رژیم معمولی شما شامل بسیاری از این غذا ها و نوشیدنی ها بوده است . رژیم پالایش و حذف شکر سعی می کند تا موجب حذف کالری ناشی از افزودن شکر و غذا های فرآوری شده به رژیم غذایی شود و غذا هایی که به شما احساس سیری می دهند اضافه کند ، که این رژیم غنی شده شامل سبزیجات با فیبر بالا ، کلیه حبوبات و غلات ، گوشت های بی ضرر ، ماهی ، روغن های سالم ، لبنیات کم چرب ، میوه ها را می باشد  که اساس اکثریت برنامه های کاهش وزن می باشد .

افرادی که از رژیم حذف و پالایش شکر استفاده کرده اند رضایت داشتند زیرا این رژیم با روش علمی برگشت نخواهد داشت .

آیا این رژیم برای شرایط خاص نیز مفید است ؟

این رژیم نوید کاهش کلسترول را به شما می دهد و کمک می کند تا احساس خوب و آرامی داشته باشید ، انرژیتان را افزایش می دهد و به افراد دیابتی و دیگر افراد بیمار کمک می کند ؛ کنترل قند خون همراه با غذاهایی با شاخص گلایسمی پایین و قطع مصرف شکر و غلات تصفیه شده فرمولی است که برای اکثریت افراد مبتلا به دیابت و یا مقاومت به انسولین کار آمد می باشد . قبل از شروع این رژیم با دکترتان مشورت نمایید .

عبارت پایانی :

رژیم پالایش شکر ،الگویی برای غذا خوردن سالم بدون محاسبه کالری یا وزن یا اندازه گیری سهم های غذایی است ، افرادی که می خواهند میل به مصرف شیرینی را در خودشان محدود کنند اگر به این رژیم عمل کنند ، از برنامه این رژیم انعطاف پذیر و قابل کنترل لذت خواهند برد و این روش برای هر شخصی است که بخواهد به راحتی غذا بخورد و سالم باشد و محاسبه کالری هم در بر نداشته باشد .

این روش برای افرادی که در بیرون غذا میخورند مناسب نیست زیرا اجتناب از مصرف غذا های فرآوری شده در رستوران ها میتواند سخت باشد .

 مطالب مرتبط :

رژیم غذایی دیابت / رژیم مدیترانه ای

برنامه غذایی مناسب در دوران بارداری

رابطه بین رژیم غذایی ناسالم، شاخص های التهابی و سرطان ها

 بانک اطلاعات دارویی ، مطالب پزشکی و سلامت

ترجمه ها: English

مطالب مرتبط


تاثیر آهسته غذا خوردن  در کاهش وزن

تاثیر آهسته غذا خوردن در کاهش وزن

هنگام غذا خوردن، سعی کنید با آرامش بیشتر و آهسته تر بخورید. این کار ممکن است به ...
ننگ اضافه وزن و سلامت: آیا سرزنش خود در سلامتی تأثیر دارد؟

ننگ اضافه وزن و سلامت: آیا سرزنش خود در سلامتی تأثیر دارد؟

در جوامع ما مردم به راحتی انسان ها را براساس سایز بدن و وزن قضاوت می کنند. این پ...

نظرات


تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر