اعلام آمادگی ایران برای همکاری‌های دارویی و ساخت بیمارستان با آلمان

طبقه بندی مقالات سایت
دارو درمانی در دیابت
اهتمام به کیفیت - صفحه داخلی
کلوران
  •   1396/10/24

قائم مقام وزیر بهداشت گفت: برای احداث تخت‌های بیمارستانی، انتقال تکنولوژی و دانش روز در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی از شرکای آلمانی استقبال می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی در نشست با هیات آلمانی انجمن اقتصادی خاور نزدیک و میانه (نموف) آلمان که صبح امروز در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، ضمن تشریح فعالیت‌های انجام شده با اجرای طرح تحول سلامت در کشور، گفت: دولت دکتر روحانی، سلامت را از اولویت های نخستین کشور قرار داد و اجرای طرح تحول سلامت در پنج سال اخیر توانست اقدامات مثبتی را به ثمر بنشاند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بازار سلامت ایران جمعیت مستقیم ۸۰ میلیونی و غیر مستقیم ۴۰۰ میلیونی دارد، افزود: در چهار سال اخیر توانستیم تعداد ۲۴ هزار تخت بیمارستانی جدید بسازیم و ۸۶ هزار تخت دولتی را بطور کامل بازسازی کردیم.

حریرچی به بیمه کردن ۱۰ میلیون ایرانی اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح تحول سلامت پرداختی از جیب مردم را به طور متوسط از ۵۴ درصد به ۳۷ درصد کاهش دادیم.

وی دسترسی به پزشک عمومی و متخصص را در تمام مناطق روستایی و شهرهای مرزی از دیگر گام‌های مثبت اجرای طرح تحول سلامت ذکر کرد و افزود: در حال حاضر یک بازار دارویی ۴.۲ میلیارد دلاری در داخل کشور داریم که ۷۰ درصد ارزش ریالی آن تولید داخل است.

قائم مقام وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در حوزه تجهیزات پزشکی بازاری حدود ۱.۳ میلیارد دلاری داریم که می‌توانیم با انتقال تکنولوژی برای تولیدات داخل، بهسازی صنایع ساخت تجهیزات پزشکی و خرید خدمت برای تجهیزات به جای خرید تجهیزات با همکاری‌های مشترک همکاری‌های خوبی با یکدیگر داشته باشیم.

حریرچی گفت: در چند سال آینده تعداد ۲۰ هزار تخت جدید بیمارستانی از طریق منابع جدید خواهیم ساخت که ساخت ۲۴۰۰ تخت را با کره جنوبی و چین قطعی کرده‌ایم و برای ساخت بقیه تخت‌ها هم با کشورهای اتریش، ایتالیا و ترکیه در حال مذاکره هستیم و در این زمینه به شرکای آلمانی هم خوشامد می‌گوییم.

بنابر اعلام وبدا، وی در پایان حضور تعداد زیادی از پزشکان ایرانی در آلمان را نقطه مثبتی اشاره کرد و گفت: در حوزه انتقال تکنولوژی و دانش روز در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی می‌توانیم از این ظرفیت بهره بگیریم و امیدوارم منشاء همکاری‌های وسیعی با کشور آلمان داشته باشیم.
گفتنی است در این نشست نمایندگانی از وزارت امور خارجه و سفارت آلمان در ایران نیز حضور داشتند.

منبع: ایسنا

نظرات


تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

درج نظر