اطلاعات دارویی اسلیم کوئیک

Slim quick

اسلیم کوئیک Slim quick

English

اسلیم کوئیک در کم کردن اشتها و کمـک به کاهش وزن درچاقی ها استفاده می شود.هـر قرص حاوی عصـاره خشـک و پودر بذر گیـاه کرفـس( ۲۰ میلی گرم)، عصاره خشک و پودر بذر گیاه شوید (۴۰ میلی گرم) و چای سبز (۱۹۰ میلی گرم) می باشد.
مواد موثره :
بذرکرفس حاوی اسانس شامل: لیمونن و بتاسلنین
فلاونوئید شامل: آپی ئین و ایزوکورسیتین،
فورانوکومارین ها شامل: برگاپتن و ایزوایمپراتورین.
گیاه و بذر شوید حاوی اسانس: کارون و دیل آپیول;
فاتالیدها;فورانو کومارین ها شامل: برگاپتن و هیدروکسی کومارین ها شامل: اومیلیفرون;
چای سبز حاوی الکالوئیدهای پورین شامل: کافئین، تئوپروفین و تئوفیلین;
ساپونین های تری ترپنی شامل: بارینگتوژنول C; کاتشین ها شامل اولیکومریک کینونها و اپی گالوکاتشین و پلی فنل های مختلف;
فلاونوئید ها شامل: کورستین، کامفرول و میریستین;
مشتقات اسید کافئیک شامل: کلروژنیک اسید و تئوگالین; اسانس شامل: لینالول.

گروه دارو: مکمل غذایی

مکانیسم اثر اسلیم کوئیک

مطالعات بالینی نشان داده است که اسانس های کرفس و شوید دارای اثر مثبت بر روی مراکز اشتها در مغز بوده و موجــب وقفـه در انتقـال حــس گرسـنگی می گردد. افزون بر این فلاونوئیدهای موجود در فرآورده دارای اثر مهاری برآنزیم لیپوژناز می باشند. آزمایشات بالینی انجام شده اثرات پایین آورنده چربی و کلسترول خون این دارو را به اثبات رسانده است.
بذر کرفس و شوید به صورت سینرژیسم بروی مراکز احساس گرسنگی اثر کرده و موجب مهار آن می گردد. مواد مؤثره موجود در فرآورده اسلیم کوئیک بطور شدیـدی سوخـت و سـاز چـربی ها را افزایـش داده و چربی های خون را کاهش می دهد، ضمناً از جذب چربی در روده پیشگیری می نماید.
کافئین موجود در چای سبز موجب مهار آنزیم فسـفودی استـــراز شــده اثر نوراپی نفرین بدن را تقویت می کـند. قابـل ذکر اسـت که کاتشــین چــای سـبـز همـراه با کافئــین آنزیم COMI را مهار نموده و بدین ترتیب غلظت کاتکولامین ها را بالا برده، سوخت و ساز را افزایش می دهد. تحقیقات جدید نشان داده اسـت که در چای سبز مشــتقات گلــوتامین بنام ال تئانـین همراه با دیگر مواد وزن بدن را کاهـش می دهد.
چای سبـز اثر انسـولین را در بدن تقویت می کند، مقاومت به انسولین بخشی از سندروم متابولیکی است که همراه اســت با تجــمع چــربی دور ناحـیه شکم که همراه با آن موجـب افزایش تولید چربی در بدن شده و ذخیره آن بالا می رود. چای سبز با افزایش اکسیداسیون (سوخت و ساز چربی) در کبد موجب کاهش چربی در حفره شکم شده و جلوگیری کننده از آثار مضر آن است. بدین ترتیب مصرف قرص اسلیم کوئیک موجب کاهش چربی در دور کمر می شود .
همچنین استعداد به دیابت را کاهش می دهد. مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهند که اپی گالوکاتشین گالیت آنزیم استیل کوآکربوکسیلاز و اسید چرب سنتتاز را مهار کرده و بدین ترتیب سنتز اسیدهای چرب را مهار می سازد

موارد مصرف اسلیم کوئیک

از دست رفتن اشتها , کاهش وزن در چاقی ها

مقدار مصرف اسلیم کوئیک

روزی سه بار هر بار ۱ قرص روکشداراسلیم کوئیک نیم ساعت قبل از صرف غذا با کمی آب میل شود. با توجه به میزان وزن بدن می توان مقدار مصرف دارو را به روزی ۳ بار هر بار ۲ قرص افزایش داد.

هشدارها

کسانی که نسبت به داروهای گیاهی حساسیــت دارند و یا از داروهای کاهــش دهـنده فشار خون استفـاده می نمایندباید اسلیم کوئیک رابا احتیاط و زیرنظرپزشک معالج مصرف نمایند.

نکات قابل توصیه

در اوایل مصرف اسلیم کوئیک ممکن است به ندرت در افرادی که دارای معده حساس می باشند اختلالات ملایم گوارشی بروز نمائید که پس از مدتی از بین می رود.

عوارض جانبی اسلیم کوئیک

عوارض خفیف گوارشی

مصرف در بارداری

تاکنون به اثبات نرسیده است.

اشکال دارو
نظرات
  • پریسا :

   مصرف این دارو در بارداری ناخواسته عوارضی دارد.هفته های اول تا سوم بارداری فقط زمان صب وشب مصرف شده

   پاسخ خانم دکتر اله دادی:

   با توجه به عدم ارتباط خونی مادر و جنین در هفته های اول تا سوم بارداری مصرف این دارو در این مدت مشکلی ایجاد نمی کند. نگران نباشید و چکاب های معمول را طبق نظر پزشکتان انجام دهید

پرسش از دکتر داروساز

دارو های مشابه