اطلاعات دارویی اسلیم کوئیک

Slim quick

اسلیم کوئیک Slim quick

English

اسلیم کوئیک در کم کردن اشتها و کمـک به کاهش وزن درچاقی ها استفاده می شود.هـر قرص حاوی عصـاره خشـک و پودر بذر گیـاه کرفـس( ۲۰ میلی گرم)، عصاره خشک و پودر بذر گیاه شوید (۴۰ میلی گرم) و چای سبز (۱۹۰ میلی گرم) می باشد.
مواد موثره :
بذرکرفس حاوی اسانس شامل: لیمونن و بتاسلنین
فلاونوئید شامل: آپی ئین و ایزوکورسیتین،
فورانوکومارین ها شامل: برگاپتن و ایزوایمپراتورین.
گیاه و بذر شوید حاوی اسانس: کارون و دیل آپیول;
فاتالیدها;فورانو کومارین ها شامل: برگاپتن و هیدروکسی کومارین ها شامل: اومیلیفرون;
چای سبز حاوی الکالوئیدهای پورین شامل: کافئین، تئوپروفین و تئوفیلین;
ساپونین های تری ترپنی شامل: بارینگتوژنول C; کاتشین ها شامل اولیکومریک کینونها و اپی گالوکاتشین و پلی فنل های مختلف;
فلاونوئید ها شامل: کورستین، کامفرول و میریستین;
مشتقات اسید کافئیک شامل: کلروژنیک اسید و تئوگالین; اسانس شامل: لینالول.

گروه دارو: مکمل غذایی

مکانیسم اثر اسلیم کوئیک

مطالعات بالینی نشان داده است که اسانس های کرفس و شوید دارای اثر مثبت بر روی مراکز اشتها در مغز بوده و موجــب وقفـه در انتقـال حــس گرسـنگی می گردد. افزون بر این فلاونوئیدهای موجود در فرآورده دارای اثر مهاری برآنزیم لیپوژناز می باشند. آزمایشات بالینی انجام شده اثرات پایین آورنده چربی و کلسترول خون این دارو را به اثبات رسانده است.
بذر کرفس و شوید به صورت سینرژیسم بروی مراکز احساس گرسنگی اثر کرده و موجب مهار آن می گردد. مواد مؤثره موجود در فرآورده اسلیم کوئیک بطور شدیـدی سوخـت و سـاز چـربی ها را افزایـش داده و چربی های خون را کاهش می دهد، ضمناً از جذب چربی در روده پیشگیری می نماید.
کافئین موجود در چای سبز موجب مهار آنزیم فسـفودی استـــراز شــده اثر نوراپی نفرین بدن را تقویت می کـند. قابـل ذکر اسـت که کاتشــین چــای سـبـز همـراه با کافئــین آنزیم COMI را مهار نموده و بدین ترتیب غلظت کاتکولامین ها را بالا برده، سوخت و ساز را افزایش می دهد. تحقیقات جدید نشان داده اسـت که در چای سبز مشــتقات گلــوتامین بنام ال تئانـین همراه با دیگر مواد وزن بدن را کاهـش می دهد.
چای سبـز اثر انسـولین را در بدن تقویت می کند، مقاومت به انسولین بخشی از سندروم متابولیکی است که همراه اســت با تجــمع چــربی دور ناحـیه شکم که همراه با آن موجـب افزایش تولید چربی در بدن شده و ذخیره آن بالا می رود. چای سبز با افزایش اکسیداسیون (سوخت و ساز چربی) در کبد موجب کاهش چربی در حفره شکم شده و جلوگیری کننده از آثار مضر آن است. بدین ترتیب مصرف قرص اسلیم کوئیک موجب کاهش چربی در دور کمر می شود .
همچنین استعداد به دیابت را کاهش می دهد. مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهند که اپی گالوکاتشین گالیت آنزیم استیل کوآکربوکسیلاز و اسید چرب سنتتاز را مهار کرده و بدین ترتیب سنتز اسیدهای چرب را مهار می سازد

موارد مصرف اسلیم کوئیک

از دست رفتن اشتها , کاهش وزن در چاقی ها

مقدار مصرف اسلیم کوئیک

روزی سه بار هر بار ۱ قرص روکشداراسلیم کوئیک نیم ساعت قبل از صرف غذا با کمی آب میل شود. با توجه به میزان وزن بدن می توان مقدار مصرف دارو را به روزی ۳ بار هر بار ۲ قرص افزایش داد.

هشدارها

کسانی که نسبت به داروهای گیاهی حساسیــت دارند و یا از داروهای کاهــش دهـنده فشار خون استفـاده می نمایندباید اسلیم کوئیک رابا احتیاط و زیرنظرپزشک معالج مصرف نمایند.

نکات قابل توصیه

در اوایل مصرف اسلیم کوئیک ممکن است به ندرت در افرادی که دارای معده حساس می باشند اختلالات ملایم گوارشی بروز نمائید که پس از مدتی از بین می رود.

عوارض جانبی اسلیم کوئیک

عوارض خفیف گوارشی

مصرف در بارداری

تاکنون به اثبات نرسیده است.

اشکال دارو
نظرات
  • شیدا:

   ایا این قرص باعث یبوست میشه؟من بعد مصرف دچار یبوست میشم چکار کنم ؟؟

   پاسخ خانم دکتر اسکناطی:

   یبوست از عوارض شایع دارو نمی باشد.
   می توانید با مصرف مواد  غذایی پرفیبر و ملین گیاهی عارضه رفع گردد.

  • محمد رضا:

   سلام درصد جوابگیری از این محصول در کم کردن 19 کیلو اضافه وزن چقدر هست؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   اسلیم کوئیک دارویی است که باعث کم کردن اشتها و کمـک به کاهش وزن درافراد چاق استفاده می شود.میزان کاهش وزن هر فرد با توجه به رژیم غذایی و فعالیت فیزیکی فرد متفاوت خواهد بود.

  • فاطمه وزیری:

   سلام و خسته نباشید من با مصرف این دارو خوشبختانه کاهش وزن خوبی خصوصا در ناحیه شکم دارم اما متاسفانه دچار سرگیجه میشم من روزانه 2 عدد که یک عدد نیم ساعت قبل از نهار و یک عدد نیم ساعت قبل از شام این قرص را میخورم. لطفا بفرمایید علت این مشکل چیست. قبلا از راهنمایی شما متشکرم

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام درست است که داروی اسلیم کوئیک به علت داشتن ترکیب چای سبز میتواند باعث افت فشار و سرگیجه شود ولی با توجه به اینکه افراد تحت رژیم به دلایل مختلف ( از جمله کمبود آهن و ویتامینهای مختلف ) ممکن است دچار سرگیجه شوند . نمیتوان علت مطلق این سرگیجه را دارو دانست.

  • هایده:

   با عرض احترام آیا درسته این دارو و امثال این دسته دارو دارای آمفتامین هستند؟من از این دارو استفاده میکنم ریزه خواری هام قطع شده فقط نگران عوارض دارو هستم ممنون

   پاسخ خانم دکتر اله دادی:

   با سلام
   داروی اسلیم کوئیک دارویی گیاهی و حاوی گیاهان کرفس، شوید وچای سبز می باشد و فاقد آمفتامین می باشد. این دارو با کاهش اشتها و تحریک چربی سوزی موجب لاغری می شود.
   برخی فراورده هایی که درآن کلمه اسلیم به کار رفته متاسفانه ممکن است حاوی آمفتامین باشند. این فراورده ها به هیچ عنوان دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و دارو نمی باشند که جهت رفع این نگرانی تنها باباید داروی خود را از داروخانه های معتبر تهیه نمایید. 

  • اکرم:

   با سلام و احترام آیا برای درمان چاقی در دوران شیردهی می توان از این محصول استفاده کرد؟ اگر آری لطفا نحوه مصرف را توضیح دهید. باسپاس

   پاسخ خانم دکتر اسکناطی:

   در دوران شیر دهی بهتر است با احتیاط مصرف شود . اطلاعات دقیقی از اینکه پس از مصرف ، دارو در شیر ترشح و عارضه ای برای شیرخوار ایجاد کند ، در دسترس نیست .
   اسلیم کوئیک روزی سه بار و هر بار یک عدد نیم ساعت قبل غذا مصرف شود. 

  • Mahsam :

   من دوماهی استفاده میکنم در کنارش ورزشم میکنم وزن کم کردن مخصوصا شکم و پهلوهام اما اشتهام اصلا کم نشده حتی تعداد قرصها رو به دوتا در وعده ناهار رسوندم اما اصلا اشتهام کم نشده باید چکار کنم؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام درست است که داروی مذکور باعث کاهش وزن و اشتها میشود ولی تاثیر نهایی آن با توجه به میزان کالری مصرفی فرد ،میزان فعالیت و وضع جسمانی وی متفاوت خواهد بود.

  • پریسا :

   مصرف این دارو در بارداری ناخواسته عوارضی دارد.هفته های اول تا سوم بارداری فقط زمان صب وشب مصرف شده

   پاسخ خانم دکتر اله دادی:

   با توجه به عدم ارتباط خونی مادر و جنین در هفته های اول تا سوم بارداری مصرف این دارو در این مدت مشکلی ایجاد نمی کند. نگران نباشید و چکاب های معمول را طبق نظر پزشکتان انجام دهید

پرسش از دکتر داروساز

دارو های مشابه