اطلاعات دارویی مولتی پریناتال

Multi Prenatal

مولتی پریناتال Multi Prenatal

English

قرص های مولتی پریناتال (Multi Prenatal) ، ویتامین ها و مواد معدنی اصلی بعنوان مکمل غذایی برای بانوانی که قصد بارداری دارند ویا در دوران بارداری به سر می برند را فراهم می سازد .

گروه دارو: مکمل غذایی

مکانیسم اثر مولتی پریناتال

مولتی پریناتال از لحاظ علمی با ویتامین ها و موادمعدنی ضروری فرموله شده است: اسید فولیک (800 میکروگرم) که برای تشکیل لوله عصبی جنین ضروری است و 100% نیاز روزانه مادر باردار به این ماده حیاتی را تامین می کند.
آهن (27 میلی گرم) که برای رشد و نمو جنین و جلوگیری از کم خونی مادر ضروری است و 100% نیاز روزانه به این ماده حیاتی را تامین می کند.
زینک یا روی (25 میلی گرم) که جهت شکل گیری سیستم عصبی جنین و همچنین رشد و تکامل جنین ضروری است.
ویتامین د (400 واحد) که در حفاظت از استخوان های مادر باردار و شیرده اهمیت بسزایی دارد.
ویتامین آ (4000 واحد) به فرم بتاکاروتن (پیش ساز ویتامین A) که جهت رشد و تکامل جنین ضروری است. این فرم ویتامین A (بتا کاروتن) فاقد هر گونه عوارض تراتوژنیک (جهش زا) در جنین می باشد.

موارد مصرف مولتی پریناتال

مکمل غذایی

مقدار مصرف مولتی پریناتال

مقدار مصرف توصیه شده: روزانه یک قرص بعد از غذا و همراه با یک لیوان آب .

هشدارها

در صورت مصرف داروی خاص،در پیش داشتن اعمال جراحی،مشکلات خونریزی،تحت درمان بودن با داروهای منعقد کننده خون،پیش از مصرف داروی مولتی پریناتال با پزشک خود مشورت نمایید.

نکات قابل توصیه

در کودکان زیر شش سال مصرف بیش از حد مورد نیاز تصادفی محصولات حاوی آهن می تواند منجر به مسمومیت کشنده گردد لذا در موارد اووردوز تصادفی مولتی پریناتال فورا به پزشک یا مراکز درمانی مراجعه نمایید.

تداخلات دارویی مولتی پریناتال

دی متیل فومارات

مصرف در بارداری

در صورت صلاح دید پزشک مصرف شود.

نظرات
  • مجید:

   سلام من میتونم همراه با همسرم ولی به تعداد کم از قرص مولتی پریناتال استفاده کنم

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام با توجه به اینکه در این مکمل ویتامین ها و مواد معدنی اصلی برای بانوانی که قصد بارداری دارند ویا در دوران بارداری به سر می برند موجود میباشد توصیه میشود از مولتی ویتامینهای مناسبتر استفاده شود.

پرسش از دکتر داروساز

دارو های مشابه