اطلاعات دارویی ساوپالمتو کمپلکس

Sawpalmatto complex

ساوپالمتو کمپلکس Sawpalmatto complex

English

هر کپسول ژلاتینی نرم ساوپالمتو حاوی عصاره میوه گیاه نخل اره ای، جین سِنگ قرمز کره ای، روی و سیر سیاه می‌باشد. عصاره خشک میوه گیاه نخل اره ای از دیر باز به دلیل خواص آنتی آندروژنیک به منظور درمان مشکلات دستگاه ادراری تناسلی ، جلوگیری از ریزش مو و افزایش میل جنسی مورد استفاده قرار می‌گرفته است .

گروه دارو: مکمل غذایی

مکانیسم اثر ساوپالمتو کمپلکس

ساوپالمتو کمپلکسبا مهار آنزیم 5alpha-reductase باعث کاهش میزان تولید دی هیدروتستوسترون شده و درنهایت از رشد بیش از حد غده پروستات جلوگیری می کند.
تحقیقات نشان می دهد که این گیاه از طریق ایجاد اختلال در عملکرد هورمون تستوسترون به عنوان اصلی ترین عامل ریزش مو، منجر به کاهش و قطع ریزش مو می‌شود .
دی هیدرو تستوسترون با وارد شدن در فولیکول های مو باعث کوتاه و نازک شدن مو می‌گردد، که این روند تا تاسی سر ادامه پیدا می‌کند.
ساوپالمتوباعث کاهش برداشت دی هیدرو تستوسترون توسط فولیکولهای مو شده و از انتقال آن به گیرنده های آندروژنی ممانعت می‌کند که این عوامل باعث قطع ریزش مو در تاسی وابسته به هورمون مردانه ( آندروژن) می شود.

مقدار مصرف ساوپالمتو کمپلکس

بزرگسالان: روزانه 2 کپسول ،ترجیحا همراه با غذا

هشدارها

1-بیمارانی که سابقه سرطان های وابسته به هورمون دارند قبل از مصرف این فرآورده حتما با پزشک یا داروساز خود مشورت کنند .
2- ساوپالمتو مانند یک هورمون عمل کرده و می تواند برای بارداری خطر آفرین باشد لذا از مصرف ساوپالمتو در دوران بارداری و شیردهی خودداری نمایید.
3- ساوپالمتو می تواند سرعت انعقاد خون را کاهش دهد که این مسئله می تواند خونریزی در حین و بعد از اعمال جراحی را شدت بخشد. لذا حداقل دو هفته قبلاز اعمال جراحی برنامه ریزی شده مصرف ساوپالمتو را قطع نمایید.

نکات قابل توصیه

1-در صورت بدترشدن علائم ادراری، بروز تب یا مشاهده خون در ادرار سریعا با پزشک خود تماس بگیرید.
2-در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

عوارض جانبی ساوپالمتو کمپلکس

عوارض خفیف گوارشی

موارد منع مصرف ساوپالمتو کمپلکس

بارداری , شیردهی , کودکان و بزرگسالان زیر 18 سال

مصرف در بارداری

ممنوع است

نظرات
    تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

پرسش از دکتر داروساز

دارو های مشابه